IESVĒTĪBAS ir Baznīcas iedibināts svinīgs rituāls, kurā kristītais pēc iesvētes mācības  apliecina savu ticību, tiek uzņemts draudzē, tiek pielaists pie Svētā Vakarēdiena saņemšanas un ir aicināts aktīvi piedalīties draudzes dzīvē. Iesvētītiem Baznīcas locekļiem ir tiesības tikt pieaicinātiem par krustvecākiem kristībās. Iesvētīt var arī bērnus no septiņu gadu vecuma, ja bēŗns ir izgajis atbilstošu apmācību svētdienas skolā.

Kas nepieciešams, lai tiktu iesvētīts mūsu draudzē? Jāpiesakās iesvētes mācību kursam (tā sākums parasti ir septembrī un janvārī). Pirmajā tikšanās reizē būs jāaizpilda veidlapa - pieteikuma anketa. Kursa laikā tiks apgūti svarīgākie kristietības jautājumi. Pēc iesvētes kursa pabeigšanas būs pārrunas ar draudzes mācītāju un iesvēte draudzes dievkalpojuma laikā. Ja pieaugušais bērnībā nav kristīts, iesvētību brīdī notiks arī viņa kristība. Pirms iesvētībām jāaizpilda arī draudzes locekļa anketa, kura līdztekus personīgajai informācijai jāsniedz ziņas arī par vecākiem (vārds, uzvārds, dzimšanas dati, ticība, draudzes piederība), vīru/sievu (ja ir) un bērniem (ja ir). Ja kādu nopietnu iemeslu dēļ nav iespējams apmeklēt iesvētes mācības kursu, bet ir aktuāla iesvētība, palūdziet mācītājam ieteikt risinājumu. 

Mērķziedojums par svētdarbību - iesvētībām (skatīt sadaļā /ziedojumi/ ) mūsu draudzē ar Padomes lēmumu apstiprināts 40 EUR  ar pārskaitījumu  LELB Lielvārdes draudzei  Konts: LV19PARX0013892085123 vai draudzes kancelejā. Vienlaikus jāveic arī draudzes piederības gada ziedojums. 

Vairāk par iesvētībām https://www.lelb.lv/iesvetibas

Vēlos saņemt kristības, bet kādēļ tiek runāts arī par iesvētībām?
Laikos, kad gandrīz visi tika kristīti bērnībā, pieaugušo kristības notika reti, un tādēļ, runājot par kristībām, parasti tika domātas bērnu kristības. Šādos gadījumos vecāki un krustvecāki sola bērnu kristīgi audzināt, lai, bērnam pieaugot, viņš varētu savu ticību iesvētībās apliecināt personīgi. Saņemot kristību vēlākos gados, kristījamais pats apliecina savu ticību, sola dzīvot kristīga cilvēka dzīvi, tādēļ parasti tajā pašā dievkalpojumā šādi kristījāmie tiek arī iesvētīti.

Esmu cienījamos gados, bet neesmu kristīts/iesvētīts? Vai arī uz mani attiecas tādas pašas prasības kā uz gados jaunākiem ļaudīm?
Šodienas situācijā Latvijā ir parasts, kad iesvētes kursu apmeklē arī vecāka gadagājuma cilvēki. Nav neparasts, ja kopā ar mazmeitiņu kristību saņem arī vecmāmiņa. Dažāda gadagājuma ļaudis iesvētes grupās ir parasta prakse.

Cik ilgs ir tipisks iesvētes mācības kurss?
Iesvētes mācības kursu pēc LELB apstiprinātām prasībām vada draudžu mācītāji. Mācītāji arī organizē šo kursu, lai spētu minētās prasības izpildīt. Iesvētes kursa ilgums visbiežāk ir aptuveni trīs mēneši.

Vai iesvētes mācības kursu var apgūt neklātienē?
Kristības, iesvētības nozīmē pievienošanos Baznīcai un lokālai draudzei. Nav iespējams apliecināt pievienošanos Baznīcai un draudzei, ja kandidāts nav iepazinies ar dievkalpojumiem un draudzes dzīvi. Ja kristību, iesvētību kandidāts nespēj apmeklēt iesvētes mācības kursu baznīcā kādu nepārvaramu šķēršļu, piemēram, smagas slimības dēļ , tad palūdziet mācītājam ieteikt risinājumu šai problēmai.

Vai pēc kristībām un iesvētībām man būs jāpieder draudzei, kurā kristījos, iesvētījos?
Jā, pēc kristībām, iesvētībām kandidāts būs arī uzņemts par draudzes locekli draudzē, kurā saņēma kristību un/vai iesvētību. Kristības un iesvētības prasa solījumu dzīvot kristīgu dzīvi, kas ietver līdzdalību draudzes dzīvē. Dodoties dzīvot uz citu vietu, draudzes locekļi pāriet uz draudzi, kura viņiem ir pieejama.